מתי הזמן הכי נכון להזמין טיסה?חברות התעופה מחזירות בהדרגתיות את הטיסות מישראל וגם נראה שנתב"ג חוזר להתמלא. למרות ואולי בגלל התקופה האחרונה שהציפה לא מעט אתגרים, הרצון לצאת להתרעננות קלה בחו"ל גובר. מעבר לרצון לטוס וליהנות, תחילת השנה זה העיתוי המושלם להזמנת טיסה.

מאז השבעה באוקטובר רשות שדות התעופה דיווחה על ירידה של 80% בטיסות היוצאות. אך מאז חנוכה נראה שלאט לאט שוק התיירות חוזר לעצמו, ואתרי התיירות מדווחים על עלייה בהזמנת חופשות. אמנם לא כל חברות התעופה חזרו לטוס מהארץ, בגלל חוסר הוודאות שנגרם בשל המלחמה המתמשכת. אך חברות Low Cost כמו Wizz למשל, מדווחות על חזרה הדרגתית לישראל החל מפברואר וכמובן שהחברות הישראליות אל-על, ישראייר וארקיע ממשיכות לטוס פחות או יותר כמתוכנן.

אז אם כבר חוזרים לטוס, תחילת השנה נחשבת בחברות התעופה לזמן הטוב ביותר להזמין טיסה, הנה כמה סיבות לכך:


1. מחירים נוחים

תעשיית התיירות נמצאת בשפל ברבעון הראשון של השנה לאחר עונת החגים. כתוצאה מכך, מלונות וחברות תיירות מציעות מבצעים והנחות משמעותיות כדי למשוך תיירים. לכן זה החודש למציאת חבילות נופש במחירים משתלמים.

לפי אתר התיירות סמרטאייר, נראה שהחופשות שכרגע מזמינים הן בעיקר לחודש אפריל (כלומר פסח) ואפילו לקיץ. היעדים הפופולריים ביותר עכשיו הם בודפשט, רומא, אתונה וניו יורק.

מנתונים שעלו בסמרטאייר נראה כי רוב ההזמנות בחודשים האחרונים היו או לטיסות בטווח המידי של שבועות ספורים קדימה, או לטיסות בחודשים אפריל ואילך. כלומר, מזמינים או טיסות ספונטניות ומהירות או דווקא תופסים מקום לקיץ הבא עם הזמנה מוקדמת.

טיפ נוסף לחיסכון בעלויות: מחזיקי כרטיס האשראי SKYMAX יכולים לנצל את הנקודות שצברו על הקניות שעשו בכרטיס ולטוס עם כל חברת תעופה. על כל 160 ₪ שמוציאים בכרטיס צוברים נקודה אחת (נקודה = שקל). עם הנקודות תוכלו להזמין מלונות, חבילות נופש וטיסות בכל חברות התעופה.


אז אם עדיין אין לכם כרטיס SKYMAX שצובר כסף לטיסות על חשבון ההוצאות בכרטיס הצטרפו עכשיו ללא עלות למשך השנה הראשונה.

 

2. פחות תיירים

אם אתם מחלטים לא רק להזמין את הטיסה אלא גם לצאת לחופשה עצמה לפני חודשי הקיץ תוכלו ליהנות מהשקט גם באתרים אייקונים ומתויירים.

בהשוואה לחודשי הקיץ, בתחילת השנה יש הרבה פחות תיירים בהשוואה לחודשי הקיץ. בחודשי יולי - אוגוסט האתרים התיירותיים הפופולריים יכולים להיות מוצפים בתיירים, מה שגורר תורים ארוכים וצפיפות.

פחות תיירים זה אומר פחות תורים, פחות עומס באטרקציות ובכלל חוויה אוטנטית יותר.

 

3. אפשרויות רבות 

אם אתם דואגים להזמין את הטיסה זמן רב מראש כנראה שהמטוס עדיין לא התמלא והמושבים הכי שווים עדיין פנויים. יש מושבים שתוכלו לשריין ללא תוספת תשלום והם עדיין יהיו מושבים טובים יותר מאשר אלו שנשארים ברגע האחרון, למשל אם תזמינו מושבים שקרובים יותר לדלת תוכלו לצאת מהר אחרי הנחיתה ולא לחכות שכל המטוס יצא, או למשל המושבים שצמודים ליציאת החירום, שם יש יותר מקום לרגליים ויותר מרווח ממושבים אחרים.

באתר SKYM_A_X אפשר לממש את הנקודות שצוברים בכרטיס אשראי SKYM_A_X אפילו על שדרוג מושבים, כל מה שאפשר לשלם עליו באתר אפשר גם לממש את הנקודות להנחה או אפילו לכרטיס טיסה בחינם! כל זאת בהתאם לכמות הנקודות שלכם. פשוט משלמים בכרטיס וצוברים נקודות לחופשות וטיסות בכל חברות התעופה.

 

4. יש למה לחכות

מעבר למחירים הנוחים ולהיצע במקומות טובים במטוס, אין יותר כיף מלשריין טיסה הרבה זמן מראש ולפנטז עליה, מה שנקרא יש משהו כיף לצפות לו.
 
בין אם השגרה שלכם עמוסה ולחוצה ובין אם היומיום רגוע, כשמזמינים טיסה הרבה זמן מראש, יש זמן לעשות מחקר על העיר, לתכנן אטרקציות ולשמור רעיונות לקראת החופשה וככל שהיא קרבה כך גם עולה ההתרגשות לקראתה.

 

5. עמלות נמוכות יותר על ביטולים

אחד היתרונות החשובים בהזמנת טיסות בתחילת השנה הוא שבמקרה של ביטול או שינוי, עמלת הביטול שנגבית היא הנמוכה ביותר לאורך השנה בחברות תעופה מסויימות.

זוהי תקופה שבה חברות התעופה מנסות לעודד הזמנות מוקדמות ולכן הן גובות רק עמלות סמליות על ביטולים.

 

 

לסיכום, החודשים שלפני פסח הם זמן מעולה להזמין טיסה, גם אם אתם לא רוצים לטוס עכשיו, עכשיו זה זמן טוב להזמין את החופשה גם אם זה לפסח או אפילו לקיץ.

עכשיו כשהבנתם מהו העיתוי הכדאי ביותר לסגירת חופשה, זה הזמן להשתמש בנקודות ה- SKYM_A_X  שלכם ולהוזיל את עלויות החופשה. אם אין לכם עדיין כרטיס אשראי SKYM_A_X הזמינו עכשיו, ללא דמי כרטיס לשנה הראשונה ותתחילו לצבור נקודות לחופשה הבאה.