חוזרים לטוס

מנערים את האבק מהדרכונים: הישראלים חוזרים לטוס

קבלו מתנה מ-m_a_x
מצטרפים עכשיו ונהנים מפטור מדמי כרטיס למשך שנה
קבלו מתנה מ-m_a_x
מצטרפים עכשיו ונהנים מפטור מדמי כרטיס למשך שנה
קבלו מתנה מ-m_a_x
מצטרפים עכשיו ונהנים מפטור מדמי כרטיס למשך שנה
קבלו מתנה מ-m_a_x
מצטרפים עכשיו ונהנים מפטור מדמי כרטיס למשך שנה

אחרי שנה בסימן קורונה, הרבה אנשים צמאים מתמיד לעלות על מטוס ולצאת לחופשה מרעננת בחו"ל. לאן אפשר לטוס? מה חשוב לדעת? ואיך אפשר להוזיל את הטיסה? כל מה שצריך לדעת כדי לנפוש כבר בקיץ הקרוב

אחרי שנה לא פשוטה, ישראל מתאוששת ממשבר הקורונה. מבצע החיסונים המוצלח הביא להסרת רוב ההגבלות, וכולנו חזרנו ברצון רב לאכול במסעדות, להתאמן בחדרי הכושר, לבלות בהופעות ובקיצור - לעשות דברים שעד לא מזמן נראו מובנים מאליהם, וכעת אנחנו לומדים להעריך מחדש. עם זאת, כדי להצליח לחזור באמת לשגרה, אנשים רבים מרגישים שהם זקוקים לחופשה טובה, והעובדה שהקיץ עוד רגע מגיע רק מגבירה את הצמא.

המחירים זולים - והישראלים מזמינים

באתר התיירות smartair (שמפעילה יחד עם חברת max את כרטיס SKYMAX ואת האתר הייעודי להזמנת הטיסות, החופשות והחבילות), הרצון הזה מורגש היטב. "לאור השיפור במצב התחלואה ואחוז המחוסנים הגבוה בישראל, אנו רואים עלייה בכמות חיפושי החופשות לקיץ", אומר עוז גור, סמנכ"ל השיווק של החברה, "גם חופשות לישראל וגם בחו"ל". כן, אחרי שנה בה לא היו יכולים אפילו לחלום על עלייה למטוס, הישראלים חוזרים לחפש ולהזמין טיסות. "בין החודשים מרץ ואפריל חל גידול של 34% בחיפושי הטיסות באתר", מספר גור, "וכמות ההזמנות גדלה ב-17%".

מחירי הטיסות לקיץ זולים בכ-20% לעומת המחירים באותה תקופה ב-2019, מכיוון שחברות הטיסות רוצות למלא בהקדם האפשרי את המטוסים שימריאו בחודשים יוני-אוגוסט, ולצאת לדרך חדשה לאחר הטלטלה שעברה על ענף התעופה כולו. כמה קשה נפגע הענף, אפשר להבין מהנתון הבא: על פי ההערכות של ארגון התעופה העולמי (יאט"א), בשנת 2020 מספר הטסים ברחבי העולם היה נמוך ב-66% מאשר ב-2019. הנתון הזה אפילו משמעותי יותר כאשר לוקחים בחשבון שאותו ארגון העריך, רגע לפני שפרץ לחיינו נגיף הקורונה, שב-2020 תהיה עלייה של 4% לעומת השנה הקודמת. למרות זאת, גור מ-smartair אופטימי: "אני מעריך שבחודשים הקרובים נמשיך לראות גידול בכמות החיפושים וההזמנות של חופשות בחו"ל, במקביל למספר הזמנות גבוה גם למלונות בישראל".

מה חשוב לדעת אם טסים?

בראש ובראשונה כדאי להתעדכן ברשימת המדינות הירוקות של משרד הבריאות, שמשתנה כל הזמן. שנית, חשוב לקרוא את ההנחיות של מדינת ישראל לטסים לחו"ל ולחוזרים, עבור מחוסנים, מחלימים ולא מחוסנים - האם יש צורך בבידוד בחזרה, בבדיקת קורונה, תעודת מתחסן ועוד. מידע והנחיות בניתן למצוא כאן באתר משרד הבריאות ולקבל תשובות לשאלות פופולריות על תהליך הטיסה.

לגבי מדינות היעד, לכל מדינה חוקים משלה ולא כולן מאפשרות לתיירים להיכנס אליהן. קיימות מדינות שדורשות בדיקת קורונה לפני שמגיעים אליהן, ולכן תמיד כדאי להתעדכן בהנחיות של כל מדינה לפני שמתכוונים לטוס אליה.

אם אתם מתכוונים לטוס לאירופה, כדאי להתעדכן על המצב במדינות אלה באתר ייעודי של האיחוד האירופי. המידע מבוסס על נתונים של המרכז האירופי לפיקוח ומניעת מחלות ומעודכן באופן שוטף. במהלך הקיץ הקרוב צפויה תנועה יחסית משמעותית של תיירים באירופה, בשל אליפות היבשת בכדורגל שתיערך ב-12 מדינות שונות. במדינות המארחות המוטיבציה לשיפור מצב התחלואה והגברת קצב ההתחסנות גבוהה אף יותר מאשר באחרות, כי הן מקוות לנצל את הטורניר כדי לייצר כמה שיותר הכנסות ולאפשר כניסה של כמה שיותר אוהדים למשחקים.

עדכונים על מגבלות הקורונה על הישראלים הטסים לארה"ב ניתן למצוא כאן באתר שגרירות ארה"ב בישראל.

הכרטיס שיוזיל לכם את החופשה

מתכננים לצאת לחופשה בחו"ל? כדאי לכם להצטרף לכרטיס האשראי SKYMAX עכשיו ולקבל פטור מדמי כרטיס בשנה הראשונה. עם SKYMAX ניתן להזמין טיסות בכל חברות התעופה כולל LOW COST, חבילות נופש בחו"ל במגוון יעדים ומלונות בארץ. בנוסף, SKYMAX יוכל לעזור להוזיל את החופשה הבאה שלכם, לא משנה לאן תבחרו לטוס, וגם אם תעדיפו לנפוש בישראל ולא בחו"ל. איך זה עובד? צוברים נקודות על כל עיסקה בכרטיס - מקבלים 1 נקודת SKYMAX על כל 160 ש"ח (כל נקודה שווה 1 ש"ח להזמנת חופשה) ובעסקאות מול מוסדות המדינה כמו הדואר וחברת חשמל, מקבלים 1 נקודת SKYMAX על כל 320 ש"ח (ללא הגבלה על גובה העסקאות).

ואם כבר יש לכם כרטיס SKYMAX וצברתם בו נקודות, מצוין! לכבוד החזרה לשגרה ופתיחת השמיים אתם יכולים לממש את הנקודות שצברתם גם אם לא הגעתם עדיין לצבירה ראשונית של 200 נקודות.

חשוב לדעת:

*בכפוף לאישור max, לתנאי ההצטרפות ולתנאי השימוש באתר SKYMAX. *בתוקף עד ה-31.8.21. *המוצרים/השירותים באחריות בתי העסק וחברת סמארטאייר תל אביב בע"מ. *אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.